Yüzme Eğitimi Veren Kurumlar Hakkında

Yüzme Eğitimi Veren Kurumlar Hakkında

Son yıllarda ülkemizde hızla gelişen yüzme sporu ve çalışmaları alanında uzman, akademisyen koordinatörler ve eğitim görevlileri organize etmektedir. Tuvalet alışkanlığını kazanan çocuklar bu yaş grubundan sonra, çocuklar ve yetişkinler ise devamlı olarak spor kulübüne potansiyel üye olarak kabul edilmektedir.

Ataşehir yüzme okullarında yer alan havuzlar hijyenik şekilde bulunmakta, temizlikleri alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Havuzların temizliği sık aralıklarla, kaliteli malzemelerle yapılmaktadır. Yüzme havuzlarının fiziki koşulları göz önüne alınarak çeşitli programlar yapılmaktadır.

Yüzme kurslarında yer alan havuzların bazıları yüzme kursu için elverişli değil iken bazı havuzlar ise takım antrenmanları ve bireysel çalışmalar yapmak için müsait kabul edilmektedir.

Yüzme Eğitimi Hangi Yaş Grubuna Verilir?

Bir havuz 3-6 yaş grubu için gerekli fiziki niteliklere uygun değilse o havuz da yüzme programları yapılmamakta, yüzme dersleri programa dahil edilmemektedir. Yüzme kurslarında en iyi hizmeti veren idari kadro ve eğitim görevlileri çocuk, yetişkin, sualtı, ragbisi, triatlon, yüzme takım çalışmalarını öğrencilerin eğitim almadan serbest şekilde havuzdan yararlanarak yerine getirmeleri amaçlanmıştır.

Serbest şekilde havuzdan yararlanmak isteyen üyeler faaliyetleri gerçekleştirdiği havuzlar hakkında yeterli bilgileri alarak yüzme alanında yeterli durma gelebilmektedir. Ataşehir yüzme okullarında verilen eğitimler 1-4, 5-14, 15 ve üstü yaş gruplarına hafta içi ve hafta sonu uygun zamanlarda ayarlanabilmektedir. Yüzme kurslarında verilen eğitimlerde gruplar belirli kişilerden oluşmaktadır.

Yüzme Becerisi Kazanmak İçin Ne Kadar Eğitim Almak Gereklidir?

Beceri sahibi olmayı gerektiren her spor dalı gibi yüzme sporu da alanında uzman bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Ebeveynlerden alınan genetik özellikler yüzme becerilerini de etkilemektedir. Kadın ve erkek üyeler için fiyat aralıkları cüzi şekilde belirlenmektedir.

Eğitim desteği almadan Ataşehir yüzme okullarından serbest olarak yararlanmak isteyen bireyler aylık olarak belirlenen optimum ücretlerle kurslara katılabilmektedir. Yüzmeyi öğrenmenin ideal bir süresi olmamakla birlikte değişkenlik göstermektedir.

Ortalama yeteneklere sahip bireyler su duygusunu kazanma, suyun kaldırma kuvvetine inanma, su ile barışma ve can güvenliğini erkenden kazanmaları için ortalama olarak 8 seanslık süreye ihtiyaç bulunmaktadır.