Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin Yüzme Kursu

Yüzmeyi bilenler için bu aktivite müthiş eğlenceli ve rahatlatıcı bir spor dalıdır. Suyun etkisi ile insanların sakinleştiği ve huzur bulduğu bir gerçek. Ama sudan korkanlar ve yüzmeyi çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü öğrenemeyenler bunun nasıl bir şey olduğunun ayrımına varamazlar. Yetişkin yaşlarına geldiği halde yüzme öğrenmek isteyenlerin sayısı hiç de az değil, onlar için açılan yetişkin yüzme kursları bu zevki yaşamaları için ne gerekiyorsa yapmaya hazır. Su korkusu olan ve bu yüzden bir türlü yüzme öğrenemeyenler bu kurslar sayesinde her şeyin üstesinden gelebiliyorlar.

1 yıl boyunca aralıksız devam eden kurslar hafta içi ve hafta sonları olmak üzere değişik gruplarla süregelmektedir. Saat konusunda sıkıntı çekmemeniz için gereken kolaylıkla yapılmaktadır. Erkek ve kadın grupları olduğu gibi karma şekilde de yüzme kursları veriliyor. En çok 5 ile 6 kişiden oluşan topluluklara önce seviye belirleme çalışması yapılarak yüzmeleri ölçülüyor, hiç bilmiyorlarsa suya alıştırma ile işe başlanıyor, sorunsuz suya girme ve su üstünde durmanın kolaylıkları öğretiliyor. Sonrasında ise ayak hareketleri ve doğru nefes alıp verme teknikleri üzerine yoğunlaşılıyor.

Yarı olimpik yüzme havuzları temizlikleri ile göz kamaştırıyor, bone takmadan ve sudan önce duşa girmeden derslere geçilmiyor, hijyenin temel kurallarına sadık kalınıyor. Zaten devamlı denetlenen havuzların sağlık için hiçbir sakıncası yoktur. Yetişkin yüzme kursu kaliteli öğretmenler eşliğinde veriliyor, eğer istenirse bire bir özel derslerle de yüzme öğrenilebiliyor. Siz ve öğretmeninizin yalnız olacağı bu derslerden en çok verimin alınması sağlanmaktadır. Aylık üyeliklerin kabul edildiği bu kurslarda tek seferlik üyelikle söz konusu olamıyor, haftanın en az iki güne derslere katılmanız gereklidir, katılamadığınız dersleri telafi etmek gibi bir şansınız yoktur maalesef.

Yetişkin Yüzme Kursları

İstanbul Anadolu Yakasında birden farklı yüzme havuzda yetişkin yüzme kursu faaliyetlerimiz devam etmektedir. Siz en yakın kursu tercih edebilirsiniz. Havuzlara göre kurs saatleri değişmektedir. Yetişkin yüzme kursu Ataşehir, Kartal ve Ataşehir yüzme havuzlarında verilmektedir.

Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu

Yetişkinler [ + 15 Yaş ] Aylık Program

SALI + PERŞEMBE 19:00 – 20:00 20:00 – 21:00 Aylık Kursu Fiyatı 200 TL
ÇARŞAMBA + CUMA 19:00 – 20:00 20:00 – 21:00 Aylık Kursu Fiyatı 200 TL
CUMARTESİ + PAZAR 19:30 – 20:30 Aylık Kursu Fiyatı 200 TL

Ataşehir Anabilim Koleji Yüzme Havuzu

Yetişkinler [ + 15 Yaş ] Aylık Program

SALI + PERŞEMBE Sadece özel yüzme dersi Sadece özel yüzme dersi Aylık Kursu Fiyatı — TL

Kartal Yakacık Yüzme Havuzu

Yetişkinler [ + 15 Yaş ] Aylık Program

ÇARŞAMBA + CUMA 21:00 22:00 Aylık Kursu Fiyatı 170 TL
CUMARTESİ + PAZAR 19:30 20:30 Aylık Kursu Fiyatı 170 TL