Kısa Sürede Yüzme Öğrenmenin Yolları

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmenin Yolları

Yüzme öğrenmek ve yüzme eğitimi almak isteyenler için Üsküdar kapalı yüzme havuzunda yüzme eğitimlerimiz devam etmektedir. Üsküdar yüzme havuzu yüzme eğitimi almak için oldukça elverişli olan kapalı havuzlardan biri olma özelliğine sahiptir.

Kafeterya, soyunma odası, ücretsiz otopark gibi seçeneklere sahip olan kapalı yüzme havuzu faaliyetlerine 2007 yılında başladı. 550 kişilik seyirci kapasitesi ve yarı olimpik yüzme havuzu olması özellikleri sayesinde yüzme eğitimlerinin çok fazla verildiği kapalı yüzme havuzlarından biridir.

Üsküdar yüzme havuzu 25 metre uzunluğu, 12.5 metre genişliği ve 2.20 metre derinliğine sahip bir kapalı havuzdur. Burada hem çocuk hem yetişkinler için yüzme kursları verilmektedir.

Yüzme Kursunun Faydaları

Yüzme kursu aracılığıyla yüzme öğrenmek hem yüzme öğrenme sürecini kısaltmakta hem de doğru teknikleri kullanarak yüzme imkanı sağlamaktadır. Günümüzde pek çok yüzme kursu bulunmaktadır. Ancak doğru yüzme kursunun tercih edilmesi hem yüzmeyi güvenilir bir şekilde öğrenebilmek hem de kaliteli yüzme eğitmenleriyle çalışabilmek adına çok önemli bir yere sahiptir.

Üsküdar yüzme havuzunda yüzme eğitimi veren kursumuzda işinde profesyonel, beden eğitimi bölümünden mezun olmuş, pek çok yüzme karşılaşmasında yer almış, insan psikolojisinden anlayan, sabırlı ve öğretmeye yönelik eğitmenler çalışmaktadır.

Yüzme eğitmenlerimiz yüzme hareketlerini gösterirken öncelikle kendisi yapmakta daha sonra yüzme öğrenen kişilerin uygulamasını istemektedir. Kesinlikle yüzme hareketlerini sadece anlatmakla kalmayan yüzme eğitmenlerimiz yüzme derslerini uygulamalı olarak anlatmaktadır.

Yüzme Kurslarında istenenler

Yüzme kursuna gitmek ve yüzmeyi öğrenmek isteyen kişilerden tam idrar tahlili istemekteyiz. Sağlık belgesinin yanı sıra terlik, havlu, bornoz, bone ve havuz gözlüğü yüzme kursu alan kişilerde olma gereken malzemelerdendir. Erkekler mayo veya şort giyebilirken bayanlar mayo veya bikini kullanabilmektedir.

Üsküdar yüzme havuzunda sunulan yüzme eğitimleri hem eğlenceli hem de kısa sürede yüzmeyi öğrenmeye yöneliktir. Kaliteli yüzme hocalarıyla işlenen yüzme dersleri hem eğlenmeye yönelik hem de yüzme öğrenmeye yöneliktir. Yüzme dersi almak isteyen kişiler yüzme kursumuzun avantajlarını, yüzme eğitmenlerini, yüzme kursu verilen Üsküdar yüzme havuzunu inceleyebilirler.