Engelli Çocuklar İçin Yüzme Kursları

Engelliler İçin Yüzme Kursu

Engelli çocuklar için birçok aktivitesi bulunan yüzme kursumuz, birçok deneyimli eğitmeniyle hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin en önemli şartının güler yüz olduğunu belirtmeden geçmemek gerekir. Güler yüz engelli 0-4 yaş arası çocukların doğru eğitimi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Toplumumuzda engelli vatandaşlara yapılan çirkin davranışlardan dolayı bu kurslarda güler yüze çok dikkat edilmektedir. Bu sayede üyelerimiz kendilerini ilk başta değerli hissetmektedirler. Bu tür bir hizmet çocukları psikolojik olarak olumlu yönde etkilemektedir. Bunların yanı sıra gerekli yüzme eğitimleri sayesinde olumlu gelişmeler kaydedilmektedir.

Engelli Çocuklar İçin Su Psikolojisi

Hayatımızın birçok alanında sudan korkan bireyler ya da hayatında kötü bir olayla karşılarmış ve bir daha suya girmeyen bireylerin sayısı oldukça fazladır.  Aynı şekilde ya da “ben yüzme bilmiyorum insanlar ne tepki verir?” endişesi taşıyan “acaba suda boğulur muyum?” diye düşünen bireyler ile karşılaşılmaktadır. 0-4 yaş arasındaki çocuklarda da kendilerini yeterince ifade edemeseler bile aynı çekinceler mevcuttur.

Engelli çocuklar için yüzme kursumuzda giderek bu olayların üstesinden gelinebildiği çok açık bir şekilde örnekleri görülmektedir. Eğitmenlerimizin gerek insan psikolojisine yaklaşımı ve eğitmen eşliğinde yapılan yüzmelerin daha rahatlatıcı etkisi olduğunu da göz önüne alarak büyük faydaları görülmektedir.

Yüzme bilmek çocukluk çağından itibaren hayatımızın her alanında bize farklılık katmaktadır. Çocukların kemik gelişimi konusunda da oldukça faydalıdır. İnsan vücudunda 5 duyu vardır ama araştırmalara göre 6. duyu su duyusudur. Yüzme sayesinde engelli çocuklarda su duyusunu geliştirmektedir. Su duyusu 5 duyu organıyla algılanan unsurlar için geçerlidir.

Yüzmenin Yararları

Nefes egzersizleri yapılırsa astım hastalarına çok iyi gelmektedir. Hamile bayanların hamilelik döneminde yüzme egzersizleri yapmaları düşük ve ya erken doğum riskini azaltır. Bunun dışında havuzun içinde insan vücudu daha rahat hareket ettiği için esneklik kazanmak çok daha kolay olmaktadır.

İnsana psikolojik olarak da bir rahatlama vermektedir.  İnsanın stresini almaktadır. Yüzerken omurga üzerindeki ağırlık azaldığı için iskelet sistemi çok rahat çalışır. Ne tür hizmet almak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Yüzme kursları, bünyesindeki hocalarıyla size en iyi yüzme eğitimini verecektir.