Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk yüzme kursları çocukların küçük yaşta yüzme öğrenerek, onların ileri yaşlarda bu konuda zorlanmamaları açısından katkıda bulunan sosyal faaliyetlerdir. Anne babalar genellikle çocukların ilkokula başladığı yıllarda çocuklar derslerden sıkılmasınlar başka faaliyetler içinde bulunsunlar diye böyle kurslara başvururlar. Çeşitli kurslar mevcuttur ama ebeveynler çocuklarına hangisine gitmek istersin diye sorduklarında çoğu çocuk yüzme kursunu tercih eder. Bu onlara çok eğlenceli gelir ve öyledir de. Çocuklar kurslara büyük bir heyecanla devam ederler her gün bir şey öğrenerek eve geldiklerinde anne babalar bu kursu tercih ettiklerine memnun olurlar.

Çocuk yüzme kursu sadece yüzmeyi seven çocuklara uygundur diye bir şey söyleyemeyiz. Tabi ki yüzmeyi sevmeyen, sudan korkan birçok var fakat yüzme ne kadar erken yaşta öğrenilirse bu korkularını o kadar hızlı yenebilirler. Sonuçta çocuklarınızın her zaman şimdiki kadar yanında olamayacaksınız zaman gelecek bir okul gezisinde ya da arkadaşlarıyla yapmak istediği bir tatilde bu yüzme korkusu karşısına çıkacaktır. O yüzden bu korkuyu şimdi yenmesi onun açısından çok daha sağlıklıdır. Çocukların vücut yapısı da yüzme öğrenmek için yetişkinlere göre daha uygundur ve kesinlikle yetişkin birinden daha çabuk yüzme öğrenirler. Hem çocuklar birkaç tane işi bir arada götürme yetisini de elde etmiş oluyorlar bu sayede hem okul hem ev ödevleri hem yüzme dersleri onları biraz zorlayacaktır ama zora alışmaları ilerde ki hayatlarında onlara başarıyı getirir.

Bu kurslar genel olarak haftada iki gündür her günün dersi bir saat sürer her kurs bu derslere başlamadan önce çocuğunuza ısınma egzersizleri için yarım saat ya da 20 dakika önce salonda olması gerektiğini söyleyecektir. Çocuğunuzu aylık abonelikler şeklinde kurslara kaydettirebilirsiniz.

Çocuk Yüzme Kursları

İstanbul Anadolu Yakasında birden farklı yüzme havuzda çocuk yüzme kursu faaliyetlerimiz devam etmektedir. Siz en yakın kursu tercih edebilirsiniz. Havuzlara göre kurs saatleri değişmektedir. Çocuk yüzme kursu Ataşehir, Kartal ve Ataşehir yüzme havuzlarında verilmektedir.

Üsküdar Burhan Felek Yüzme Havuzu

Küçükler [ 03 yaş – 15 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 13:30 – 14:30 4 yaş ve 15 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 200 TL
CUMARTESİ + PAZAR 18:30 – 19:30 4 yaş ile 15 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 200 TL

Ataşehir Anabilim Koleji Yüzme Havuzu

Küçükler [ 03 yaş – 15 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 16:00 – 17:00 3 yaş ve 15 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 200 TL

Kartal Yakacık Yüzme Havuzu

Küçükler [ 03 yaş – 15 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 16:30 – 17:30 6 yaş ve 15 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 150 TL
CUMARTESİ + PAZAR 17:30 – 18:30 4 yaş ile 5 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 150 TL