Ataşehir Yüzme Kursları

Ataşehir Yüzme Kursları

Bedensel aktiviteler içinde en sağlıklı ve gerekli sporlardan biri olarak bilinen yüzme, kasları güçlendirmek, eklemlerin arasını açmak ve kasları daha dayanıklı kılmak idealdir. Yüzmenin küçük yaşlarda öğrenilmesi ve sürekli yapılan bir spor halinde alışkanlık haline getirilmesi sağlıklı bir yaşam için yeterlidir diyebiliriz.

Bu yüzden çocuklarınızı küçük yaşlardan itibaren yüzmeyi sevdiren, onlara güvenli bir şekilde yüzme dersi vererek daha ileri seviyelere hazırlayan yüzme salonlarına göndermenizi tavsiye ediyoruz. Ataşehir yüzme havuzları, bu açıdan içiniz rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz havuzlardır. Yüzme sporunun bilinen en önemli faydalarından bir tanesi, mineral kaybına neden olmaksızın spor yapmayı sağlamasıdır.

Günlük koşu, kardio gibi egzersizlerde, terleme ile birlikte vücuttan yoğun mineral kaybı olur. Ancak yüzmede böyle bir durum söz konusu olmadığından özellikle zayıflamak için daha sağlıklı bir spordur diyebiliriz.

Ataşehir Yüzme Havuzlarını Kimler Tercih Edebilir?

Ataşehir yüzme havuzlarını, zayıflamak isteyen bayanlar, belli bir yaşın üstünde olan ve sağlıklı yaşam için yüzmeyi tercih etmiş bay ve bayanlar, yüzme öğrenmek isteyen çocuklar ve yetişkinler, kısacası sağlık durumu müsait olan herkes tercih edebilir.

Yüzme kursuna kayıt olmak istediğinizde sizlere yüzme bilip bilmediğiniz sorulur. Bilmiyorsanız eğer serbest yüzme kulvarından ayrı bir kulvarda beli bir süre boyunca yüzme eğitimi almanız, yüzmeyi öğrenmeniz sağlanır. Size özel olarak verilen bu eğitimlerde, başlangıç seviyesi yüzme dersleri ve yüzme teknikleri öğretilmektedir.

Yüzerken kendinizi en rahat hissettiğiniz, kendinizi profesyonel olarak görebileceğiniz tüm teknikler size gösterilmektedir. Aynı zamanda yüzerken yapılan fiziksel aktivitelerdeki hatalar da hocalarımız tarafından kontrol edilerek düzeltilmektedir. Yorulmadan, kendinizi yıpratmadan, kuralına ve ruhuna uygun şekilde yüzme öğrenmeniz sağlanmaktadır.

Ataşehir Yüzme Havuzu Kuralları

Ataşehir yüzme havuzlarında, hijyen kuralları her şeyden önce gelir. Çocuklarınızın ve sizin sağlığınızın güvence altına alınması için, yüzme sırasında, öncesinde ve sonrasında kullandığınız her yer günlük olarak temizlenir.

Kilitli dolaplar sayesinde siz yüzerken eşyalarınız güvenli bir şekilde kalabilir. Havuza girerken bone takmanız istenmektedir. Havuzların kaliteli bir şekilde kullanımı için bu zorunludur. Aynı zamanda havuza girmeden önce duş alma zorunluluğunuz da bulunmaktadır.