Ataşehir Yüzme Havuzu

Ataşehir Yüzme Havuzu

Ataşehir yüzme kursu, çocuk ve yüzme havuzlarına sahip olan geniş kapsamlı bir alana sahiptir. Buraya alınan eğitimlerin oldukça başarılı olması ise kişilerin daha etkili bir şekilde bu kursları tercih etmesini sağlamaktadır. Yüzme kursu olarak buraya gelen kişilerin karşılaşacakları havuz ise yarı olimpik bir havuz olmaktadır. 12 metre ve 23 metre den oluşan en ve boy kapasitesine sahiptir.

Burada bulunan yüzme havuzunun genişliği ise çeken özelliklerden birini oluşturmaktadır. Yüzme kursları kışlık ve yazlık olarak çocuklara verilmektedir. Yüzmeye gelen kişilerin bu kapsamda çoğu kişinin de sürekli olarak bu kurslara devam etmelerini sağlamaktadır.

Ataşehir yüzme kursları, haftalık olarak derslerin devam ettiği ancak haftada 3 gün bu kurslara devamlılığın sağlandığı bir alana sahiptir. Yüzme kursları kapsamında eğitim alan kişilerin yetişkin ve çocuk dersleri de yine kişilerin grup anlayışları üzerine 5 veya 6 kişiden oluşmaktadır. Yetişkinlerin bulunduğu gruplarda seviyeler öğrenmeye yönelik olarak orta yüksek ve düşük düzeylerden oluşmaktadır. yüzme kurslarına devamlılık oldukça önemlidir.

Bunun nedeni ise kaçırmış olduğunuz dersler için herhangi bir telâfi avantajı sizlere verilmeyecektir. Antrenörlerin yapmış oldukları eğitimler seviyesinde haftalık olarak yetişkin kursları verilmektedir. Ancak çocuk kursları günlük olarak da verilmektedir.

Ataşehir yüzme havuzu, ataşehir bölgesinde çoğu kişinin etkin bir şeklide yüzme öğrenmesini sağlayacaktır. Yüzme kursları, bölgesel olarak etkin bir çalışma sağlayan eğitmenlerin bulunduğu aktif stillerin öğrenilmesini sağlayan bir anlayışa sahiptir. Faaliyet alanlarını sadece yetişkinler için değil etkili bir oluşum içinde sergileyen çocuklara hizmet veren alanlardan oluşmaktadır. Yüzme kurslarının her kişiye etkili bir faydasının olması beklenmektedir.

Bu nedenle kısa zamanda kurslarda başarılı olmak için mutlaka kişilerin yoğun bir şekilde kurslara devamlarının sağlanması gerekir.

Ataşehir Çocuk Yüzme Kursu Eğitim Saatleri

CUMARTESİ + PAZAR 16:30 – 17:30 03 yaş ve 15 yaş grubu Aylık Kursu Fiyatı 200 TL

Çocuk Yüzme Eğitimi Başlangıç Seviyesi 1. İstasyon

 • Yeni başlayanlar çocuklardan oluşmaktadır.
 • Su ile tanışma, çocukların suya karşı adaptasyonu izlenir.
 • Yüzme nefes egzersizleri,
 • Havuz kenarında yüzmede ayak nasıl çırpılır?
 • Yüzme tahtaları ile havuzu içinde ayak çırpma gibi,

Çocuk Yüzme Eğitimi Orta Seviye 2. İstasyon

 • Bu istasyonda genel olarak bir önceki istasyonda öğrendiklerimiz pekiştirilmektedir.
 • Yüzme tahtları ile uzun mesafeli ayak çırpma teknikleri geliştirilir, ( altı ayak bir nefes egzersizleri)
 • Yüzme tahtları ile sağ kol, sol kol çalışmaları yapılır.
 • Serbest yüzmede rotasyon çalışmaları
 • Sırtüstü yüzme tekniği ayak vuruşu tekniği geliştirilir.
 • Su atlama çalışmaları

Çocuk Yüzme Eğitimi 3. İstasnyon

 • Bu istasyonda sürekli serbest yüzme ve sırtüstü yüzme tekniğini geliştirme adına çalışmalar yapılmaktadır.
 • Su atlama tekniği geliştirilir.

Ataşehir Yetişkin Yüzme Eğitimi

Ataşehir bölgesinde yetişkinler için sadece özel yüzme dersleri veriyoruz. 8 saat paket program şeklinde yapılan her ders 1,5 saat sürmektedir. Toplam 12 saat yüzme eğitimi yapılmaktadır. Her bireyin suya karşı adaptasyonu belirlenerek eğitim planlanması yapılmaktadır. Ataşehir özel yüzme dersi eğitim gün ve saatleri karşılıklı belirlenmektedir. Ataşehir yetişkin özel yüzme kursu için bize ulaşarak tesis hakkında ve eğitimler hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Not: Ataşehir Özel Yüzme Dersleri 5.Yıldızlı Otelin yüzme havuzunda gerçekleşmektedir.