Aylık Arşiv: Temmuz 2016

Havuzlar İçin Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri

Havuzlar her mevsim yüzebilmek için tesis ettirilmiş önemli alanlardır. Günümüzde pek çok kişi havuzlar sayesinde istediği her an yüzme imkanına sahip olmaktadır. Yüzme kurslarında ve eğlence amaçlı alanlarda yer alan havuzda güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarılması gerekmektedir. Birçok kişi yüzme öğrenmek amaçlı havuza girmektedir. Bu kişilerin boğulma riskine karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Havuzlar İçin Alınacak Güvenlik Tedbirleri Yüzme Havuzu Maltepe ... Devamını Oku »

Serbest Yüzme Tekniği Nedir?

Yüzme öğrenmek isteyenlerin ilk adresi olan yüzme kurslarında en çok kullanılan yüzme tekniklerinden biri de serbest yüzme tekniğidir. Kolay öğrenilebilen serbest yüzme tekniğini yüzme kursları Anadolu yakası sayesinde hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Birkaç antrenman yapıldıktan sonra koaly bir şekilde öğrenilen serbest yüzme tekniği işinde profesyonel yüzme eğitmenleri tarafından öğretilmektedir. Serbest Yüzme Tekniği Aşamaları Serbest yüzme tekniği diğer tekniklere göre çok ... Devamını Oku »

Yüzme Kurslarının Özellikleri

Yüzme kursları, genel olarak incelendiğinde, hijyenik koşulları tam olarak sağlayan mekanlar olmalıdır. Sudan bulaşıcı olarak geçen rahatsızlıkların önüne geçilmesi için, yüzme kurslarına kayıt sırasında sağlık raporu talep edilmektedir. Ortak kullanım alanları ve havuz temizliğine titizlikle özen gösterilmelidir. Nezih bir ortamda ve tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran Ataşehir yüzme kursu olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Yüzme Eğitmenlerinin Kariyerleri Yüzme eğitmenleri, Türkiye Yüzme ... Devamını Oku »

Yüzmede Doğru Nefes Tekniklerinin Önemi

Yüzme öğrenecek kişilerin yüzme kursları yardımıyla yüzmeyi öğrenmesi önemlidir. Yüzme kurslarında deneyimli ve tecrübeli eğitmenler doğru yüzme tekniklerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Yüzme öğrenecek kişiler için doğru nefes alma tekniklerinin bilinmesi kaliteli bir yüzme sporu için önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle yüzme kursu İstanbul ile nefes tekniklerini öğrenme fırsatı sunmaktadır. Doğru Nefes Teknikleri Yüzme öğrenirken nefes tekniklerini öğrenmek gerekmektedir. Yüzme kurslarında ... Devamını Oku »

Yüzmenin Kemik Sorunlarına Olumlu Etkileri Nelerdir?

Kemik sorunu yaşayanlar için yüzme sporu sık sık önerilmektedir. Yüzme sporunun sağlığa faydaları incelendiğinde pek çok hastalığı iyileştirici özelliğe sahip olduğu aşikardır. Kemik ve eklem sorunu ile karşı karşıya olan kişiler fiziksel ve fizyolojik bir aktivite olarak yüzmek sporundan rahatlıkla faydalanabilmektedir. Yüzmenin Kemik Sağlığı Açısından Faydaları Yüzmenin faydaları arasında kemik ve kas sistemini koruması da yer almaktadır. Kas, eklem ve ... Devamını Oku »