Aylık Arşiv: Mayıs 2016

Bebeklerinize Sağlıklı Yüzme Dersleri

Ülkemizde birçok kurum tarafından 0-4 yaş arası bebek ve çocuklara yönelik özel yüzme dersleri verilmeye başlanmıştır. Ancak annelerin en çok tedirgin oldukları konular ortamın hijyeni ve havuzda bebeğinin güvende olup olmayacağıdır. Bu konuda araştırma yapmadan herhangi bir kursa gitmemenizi öneririz. Ekibin uzmanlıklarının belgeleri, kurumun sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması öncelikli dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Anne babalar olarak seçici olursanız sağlıklı ... Devamını Oku »

Yüzme Kursları

Yüzme kursları günümüzde birçok insana yüzmeyi öğretmek ve bir sportif yetenek kazandırmak amacıyla faaliyette bulunan özel ve ya devlete bağlı işletmelerdir. Spor yapmak vücuda oldukça faydalı olmakla beraber sağlıklı bir yaşama kavuşmak amacıyla yapılan bir eylemdir. Yüzme de diğer spor dalları gibi vücudun birçok kasını çalıştıran ve aynı zamanda gözeneklerin içini temizleyerek derinin nefes almasını sağlayarak derinin hızlı bir şekilde ... Devamını Oku »

Yüzme Kursları Anadolu Yakası

Küçük çocukların yüzme eğitimi almaları oldukça önemlidir. Alacakları bu eğitimlerde hem iyi birer yüzücü oluyorlar hem de geleceğin yetenekli birer sporcuları olmaları yolunda ilerliyorlar. Yüzme konusunda yetenekli olan kişiler için Anadolu Yakası yüzme kursları zaman zaman seçmeler düzenlemektedirler. Bu seçmeleri kazanan bireyler kulüplerde daha iyi eğitimler almakta ve Anadolu Yakası yüzme okulları sponsorluğunda olarak müsabakalara katılmaktadırlar. Yüzme Kulüplerinin Önemi Eğer küçük ... Devamını Oku »

Sağlıklı Bir Yaşama Kulaç At

Hayatı sağlıklı yaşamak için bilindiği üzere birçok şeyin yanında spor faaliyetlerinde de bulunmamız gerekiyor. Birçoğumuz için oldukça eğlenceli olabilecek olan yüzme faaliyet, vücudumuzda ki birçok kasın çalışmasını sağlarken, aynı zamanda doğru nefes kontrolünü de bizlere sağlayacak olan mükemmel bir egzersizdir. Periyodik olarak yüzme faaliyetini gerçekleştirmek, sağlıklı bir yaşamı garantilediğimiz anlamına gelmektedir. Aynı zamanda vücudumuzun nemlenmesini sağlayarak derinin oldukça iyi bir şekilde ... Devamını Oku »